Řízení EIA - skládka

Typ: ostatní
Obec si nechala zpracovat technické posouzení připomínek, které podávala ke zjišťovacímu řízení na záměr : "Navýšení tělesa skládky v Úholičkách".
Současně je obec připravená uspořádat referendum, to ale nyní v nouzovém stavu konat nelze.
Na kraji je podána žádost o projednání EIA. Až bude řízení zahájeno, poběží obci 30 dní na podání dalších námitek nebo připomínek. Podkladem je technická pomoc externího odborníka Ing. Nováka.

29.4.2020

Kraj vypsal řízení o projednání EIA dne 28.4.2020. Nouzový stav trvá zatím do 17.5.2020.

Obci běží lhůta pro podání námitek 30 dní.

Proto bude pravděpodobně zorganizováno anketní šetření namísto referenda.

Budou zde zveřejněny aktuální informace

Leták k anketnímu šetření

28.4.2020

V tomto dokumentu je popsáno, jak bylo naloženo s našimi připomínkami ze zjišťovacího řízení, obsahuje také další doporučení.

Technická zpráva od Ing. Nováka

V tomto dokumentu je nejen otázka do místního referenda, ale také PRO a PROTI navýšení skládky.

Leták k referendu

Zde je model, jak a čím mohou být ovlivněny poplatky ze skládkování, určené obci.

Model poplatků pro obec z navýšené kapacity

Vytvořeno: 28. 4. 2020
Poslední aktualizace: 4. 5. 2020 10:40